Halil İbrahim Ece: ‘Tamamlayıcı sağlık sigortası ile sağlık giderlerinden kurtulun’

SAAD Genel Başkanı, AİS Sigorta CEO’su ve Ece Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Ece, son yıllarda artan hastane masraflarına karşın tamamlayıcı sağlık sigortasının önemini daha çok arttırdığını ifade etti.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili bilgilendirme yapan Ece, “her geçen gün sağlık giderlerinde çok ciddi manada artışlar söz konusu. Yaşanan yüksek enflasyon sağlık harcamalarını da yansımış durumda. Buda sağlık harcamalarında yüksek maliyetler demektir. Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde bu giderlerden kurtulmak mümkün.”

Tamamlayıcı sağlık sigortasıyla ilgili açıklamalarına şöyle devam eden AİS Sigorta CEO’su Halil İbrahim Ece;

Sağlık hizmetlerine erişimin giderek artan maliyetleri ve genişleyen erişimlerin göz önüne alınması, desteklenen sağlık sigortasının önemini her geçen gün daha da artmaktadır. Bu anlamda, tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı faydalar da oldukça fazladır. Tamamlayıcı sağlık sigortası, günümüzde sağlık hizmetlerinin kolaylaştırılması ve sağlık harcamalarının daha planlanabilir hâle getirilmesinde önemli finansal araçtır.

Geleneksel sağlık sigortası SGK’nın kapsamının dışında kalan masrafları karşılamak için tasarlanmış tamamlayıcı sigorta, sağlık hizmetlerine erişimi genişletilirken aynı zamanda finansal güvence de sağlar.

Tamamlayıcı sigorta türü; kritik hastalıklar, göz sağlığı gibi giderlerin yanı sıra bazı poliçelerde kemoterapi gibi diğer tıp hizmetlerini de kapsayabilir. Böylelikle sağlık sigortası, beklenmedik sağlık harcamalarına karşı maddi güvencenin sağlanmasına yardımcı olur. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak isteyenler, sağlık güvencesi kapsamında olduktan sonra SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde, anlaşmalı doktorlar ile sadece katılım payı ödeyerek tedavi olabilir.

Diğer özel sağlık sigortalarına bakıldığı zaman bazı açılardan avantajlı pozisyonda olan tamamlayıcı sağlık sigortasının birtakım faydaları bulunur. Sağladığı bu yararlar sayesinde de sigorta kapsamında olan kişiler sürpriz fiyatlar ile karşılaşmayıp bütçelerini korur.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu özel hastanelerde yüksek sağlık hizmeti alınır. Sadece düşük miktarda katılım payı ödeyerek diğer tüm tetkik ve muayenelere ücret ödenmez. Siz de yaşamanızı daha konforlu, sağlıklı ve güvenli hâle getirmek istiyorsanız bütçenize en uygun tamamlayıcı sağlık sigortasını seçerek üst düzey hizmet alabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası satın almak için sigorta acentelerinizle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. İfadelerini kullandı.